۱۰ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

پنجشنبه, ۱۹ فروردين ۱۳۹۵، ۰۵:۱۵ ب.ظ غفار گرافیک
درخواست از خداوند

درخواست از خداوند

بشر، سر تا پا نیاز است. رفع این مشکلات و تأمین این نیازها را از چه کسی باید بخواهیم؟ از خدای متعال که او حاجات ما را می‌داند. «و اسئلوا اللَّه من فضله ان اللَّه کان بکلّ شی‌ءٍ علیما.(۱)» خدا می‌داند شما چه می‌خواهید، چه لازم دارید و چه چیز از او می‌طلبید و سؤال می‌کنید. پس، از خدا بخواهید. در جای دیگر، می‌فرماید: «و قال ربّکم: ادعونی استجب لکم.(۲)» پروردگار شما فرموده است: «دعا کنید مرا» یعنی «بخوانید مرا؛ من به شما جواب می‌دهم.» البته این جواب دادن، به معنای برآمدنِ حاجت نیست. می‌گوید: «جواب می‌دهم و لبیّک می‌گویم»؛ استجب لکم. اما این استجابت الهی، در بسیاری از موارد با دادنِ حاجت و آن چیزِ مورد درخواست شما همراه است. پس، این مطلب اوّل که انسان نیازهایی دارد، و رفع این نیازها را، باید از خدا بخواهد. باید درِ خانه‌ی خدا رفت، تا از تضرّع پیش دیگران، بی‌نیاز شد.

1)سوره مبارکه النساء آیه ۳۲
2) سوره مبارکه غافر آیه 60

مقام معظم رهبری
۱۳۷۳/۱۱/۲۸

جهت دریافت پوستر در ابعاد اصلی اینجا کلیک کنید.
۱۹ فروردين ۹۵ ، ۱۷:۱۵ ۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
غفار گرافیک
چهارشنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۵، ۰۶:۲۹ ب.ظ غفار گرافیک
استجابت دعا

استجابت دعا

یکی از شرایط استجابت دعا این است که آن را با توجه مطرح کنیم. گاهی لقلقه‌ی زبان، جملاتی چون «خدایا ما را بیامرز.»، «خدایا به ما سعّه‌ی رزق بده» و «خدایا قرض ما را ادا کن» است. ده سال انسان این گونه دعا می‌کند، اصلاً مستجاب نمی‌شود. این فایده‌ای ندارد. یکی از شرایط دعا این است که فرمود: «اعلموا ان اللَّه یقبل الدّعاء عن قلب غافل»(۱)؛ «خداوند متعال، از صاحب دلِ غافل - دلی که متوجه نیست چه خواسته‌ای را مطرح می‌کند و با که دارد حرف می‌زند - دعایی را قبول نمی‌کند.» معلوم است که دعایِ دارای این ویژگیها، مستجاب نمی‌شود. باید تضرّع کنید و جدّی بخواهید. باید از خدای متعال با الحاح بخواهید. باز بخواهید و باز بخواهید. در این صورت البته خدای متعال دعاها را مستجاب خواهد کرد.

1) اعلام الدین،دیلمی،ص۲۹۵؛ بحار الانوار،مجلسی،ج۷۴ص۱۷۵

مقام معظم رهبری
۱۳۷۳/۱۱/۲۸

جهت دریافت پوستر در ابعاد اصلی اینجا کلیک کنید.

۱۸ فروردين ۹۵ ، ۱۸:۲۹ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
غفار گرافیک
سه شنبه, ۱۷ فروردين ۱۳۹۵، ۰۵:۱۳ ب.ظ غفار گرافیک
فضیلت دعا قسمت دوم

فضیلت دعا قسمت دوم

عمر بن یزید گوید:

«از حضرت ابی الحسن امام کاظم علیه السلام شنیدم که می فرمود: همانادعا برمی گرداند آنچه را که مقدر شده و آنچه را مقدر نشده است; عرض کردم مقدر شده را دانستم، مقدر نشده کدام است؟ فرمود: تقدیر را می گیرد»


جهت دریافت پوستر در ابعاد اصلی اینجا کلیک کنید.

۱۷ فروردين ۹۵ ، ۱۷:۱۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
غفار گرافیک